Organizacja imprez karawałowych i innych imprez dla dzieci. Atrakcje na wesele.

Wpis

sobota, 30 listopada 2013

Imprezy świąteczne

Organizacja imprezy świątecznej 

Oto klika fajnych pomysłów na umilenie czasu na imprezie świątecznej. Tego rodzaju zabawy czynią imprezę interesującą i miłą. 

Na otwartej przestrzeni stoją 2 grupy – mamy i dzieci. Mamy mają oczy zawiązane chustkami. Na słowo „start”,  dzieci zaczynają wołać do swoich mam –  te mają za zadanie po omacku wyłowić je z tłumu. Która mama pierwsza trafi na swoje dziecko, ta wygrywa. Drugą rundę można przeprowadzać z udziałem ojców.

Zabawa “Bieg kelnera”

Potrzebne będą plastikowe lub papierowe talerzyki oaz piłka do ping-ponga dla każdej drużyny. Zabawa przeznaczona dla minimum 4 osób. Zawodnicy ustawiają się na mecie, pierwszy zawodnik z każdej drużyny trzyma na podniesionej w górze dłoni  talerzyk, a na nim piłeczkę. Po usłyszeniu „start”, zawodnicy biegną do wyznaczonego punktu i zawracają. Przekazują talerzyk z piłeczką kolejnemu koledze z drużyny i on rusza do biegu. Upuszczenie piłeczki – powoduje konieczność powrotu do linii startu i ponowne rozpoczęcie biegu. Wygrywa drużyna, której  wszyscy zawodnicy zaliczą bieg z piłeczką pierwsi. Podczas organizacji imprezy świątecznej możne użyć plastikowych bombek do wyścigu. Wtedy taka organizacja imprezy świątecznej będzie bardziej w temacie.

Zabawa „Mówiąca piłka”

Do zabawy potrzebna będzie piłka, taśma samoprzylepna, marker. Na piłkę naklej paski taśmy.
Na każdym pasku napisz  markerem inną zasadę rzucanie i łapanie piłki: „Rzuć kucając”,  „Rzuć siedząc”, „Rzuć po uprzednim podskoku w górę” – możesz wymyśleć różne kombinacje.

Gdy już zaczęła się impreza dzieci stają w kole. Gdy pierwszy gracz łapie piłkę musi patrzeć na słowa pod lub najbliżej prawej dłoni. Musi rzucić piłkę tak, jaki to zostało opisane na taśmie – drugi gracz ma zaś spróbować złapać ją w ten sam sposób. Następnie patrzy na słowa pod swoją prawą ręką… i gra się toczy.

organizacja imprezy świątecznej poznań

impreza mikołajkowa dla dzieci poznań

organizacja imprez dla dzieci

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
arteventy
Czas publikacji:
sobota, 30 listopada 2013 14:21

Polecane wpisy